Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

 Lepší moravský vrabec v hrsti, než pečená kýta na střeše

Dovoluji si malý komentář k záznamu, který jsme měli možnost sledovat na Čt 4 sport pod názvem „České klusácké derby 2014“.

Po technické stránce jistě dokonalé. Bylo jasně patrné, že nikdo nezanedbal svoji práci, kamera měla vědět co zabrat či nikoliv, Marek Svačina měl jasné instrukce co říci a co ne. Konečně vysílací práva tohoto podniku byla prodána za nemalý peníz. Tradičně hlavní hvězdou byl JUDr. Rokyta. Výstup Ing. Malíka nebudu komentovat, abych se nedostal na úroveň okresních hulvátů.

Až do letošního klusáckého derby jsem zastával názor, že právě JUDr. Rokyta je na místě moderátora přínosem pro klusácký sport v naší zemi. Tento postoj si po jeho letošním vystoupení při derby dni dovolím poopravit.

Do kontextu celé věci jsem si dal poslední osobní a krátký rozhovor s JUDr. Rokytou na předposledním VS v hotelu Meteor (?), tam někde.

Tam někde jsem se dozvěděl, že JUDr. Rokyta je moravským patriotem, který bude vděčný, pokud se část dostihové sezony, na úrovni rámcových dostihů odběhne v Bravanticích a pochopitelně páteřní program klasik se odehraje v Chuchli.

 

Nevěřícně, s vrozenou naivitou jsem pak sledoval vystoupení našeho milého kolegy ve výše jmenovaném pořadu.

Co jsme se dozvěděli?

 

Bravantice jsou ne-li světová, pak evropská dráha, potud by mluvil moravský patriot, proti tomu Chuchle je malá, bezcenná a hrbatá. Odtud již mluví moravský bojovník proti pragocentrismu. Wolvega a hned v závěsu Bravantice!?

 

Ovál má osm (?) či více dostihových drah. Bedlivě jsem sledoval celý přenos a došlo mi, že ani v jednom dostihu nebyla plně obsazena ani první řada. K čemu tedy 8 drah a v čem spočívá světovost bravantické dráhy?.

 

Tušíte, že zde se dobíráme podstaty celé problematiky.

Mgr. Svoboda předvedl to, co nemá v české klusácké historii obdobu (nikoli poprvé):

 

 

               ČESKÉ KLUSÁCKÉ DERBY V 5 STARTUJÍCÍCH KONÍCH!!!

 

 

                         Toto je první zásadní fakt celého sportovního záznamu.

 

 

Není to shoda okolností. Na vytvoření takto, klusáckému sportu, nepříznivého podnebí pracuje Mgr. Svoboda několik let a zde jsou výsledky.

Znamená to, že ani do budoucna nehodláme startovat v klusáckém derby jinde než ve Velké Chuchli.

Krom toho si neodpustím komentář k ukázkám derby 2013, rovněž kompletně z dílny Mgr. Svobody, ve Slušovicích, kde dostihové pole nebylo vidět v oblaku prachu, proti tomu jsme se neustále dozvídali, že slušovická dráha je kategorie A, mimořádně vhodná a staré zaklínadlo „všude jinde ve světě“.

 

Dvě nejzoufalejší derby v klusácké historii mají visačku Mgr. Svoboda.

 

Vždy je nutné si zopakovat, a činím tak i tentokrát, že pokud by Mgr. Svoboda pořádal dostihy (již nikdy derby) „ na svém za své“, tak jde o jistý organizační výkon, nikoliv pokrok, protože i v tom případě zůstane, jednou provždy, již tak malá klusácká obec roztříštěná na dvě větve, což povede k pozvolnému zániku, ovšem skutečnost je taková, že Mgr. Svoboda v Praze něco ukradl a to dává na odiv na televizní obrazovce.

 

Na výzvu kontrolní komise ke svolání VS v rozporu se zákonem nezareagoval, vědom si skutečnosti, že po tomto kroku by pravděpodobně derby bylo tam, kde velí tradice dostihů v této zemi.

Nemlčí se ani na v Česku, ani na Moravě, chovatelé, majitelé, všichni aktéři spolu po sousedsku hovoří.

Čím dál tím častěji zaznamenávám názor: „Než jakékoli Svobodovy varianty, tak raději skončíme úplně:“…bylo by to smutné, byl to kus života, ale konečně bychom měli klid.“

 

 

Vážený pane Svobodo,

 

Produkt Vaší ješitnosti, bravantické závodiště, které jste přes všechny překážky díky své velikosti a podvodům “ dokázal dotáhnout do konce“ bude díky své lokaci nesporně znamenat zánik klusáckého sportu v ČR. Gratuluji.!

Všechny Vaše kroky jsou zatím předem popsané, přesně předvídané a směřují jediným směrem.  

Nadále odmítám servilitu vůči moravským stájím a kritiku vůči mým vystoupením v tomto smyslu, protože se ukazuje, že počty koní startujících v jednotlivých dostizích, prozatím hovoří ve prospěch dostihového dění v Praze

Uvědomuji si však, že tato situace je dlouhodobě neudržitelná a pokud si moravské stáje neuvědomí, že pouze koncentrace minima klusáků v ČR na jedné, tradiční dráze, alespoň v rozhodujících dostizích a hlavně, nebude-li zvoleno vedení oproštěné od současných osobních zájmů, které nepředloží alespoň několikaletou perspektivu, která podpoří nákup dostihových koní a chov, bude to znamenat to co je zcela nezvratné a co jsem si uvědomil po zhlédnutí záznamu letošního klusáckého derby. 

 

                                                                                               Mates

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

xxyz - Re: boreček

A tohle můžeš zazpívat svému chlebodárci http://www.youtube.com/watch?v=-9k3U-Z4PVc

xxyz - Re: Re: boreček

A až se potkáte, můžeš to udělat takhle http://www.ahaonline.cz/clanek/musite-vedet/65081/pstros-vlezl-nosorozci-do-zadku-i-zvirata-umeji-podlezat.html

xyz - Re: boreček

Hele, už to neber, jsi úplně mimo!