Jdi na obsah Jdi na menu
 


Víkend patřil klisnám


16.dostihový den, 24.09.2011
 

Z chladného rána a dopolední mlhy se přeci jen vyloupl krásný den a v Chuchli tak proběhlo příjemné, i když krátké a vcelku klidné odpoledne.

 
Hlavním bodem komorního programu byla klisnám vypsaná Cena Vatagy a nedopadla zrovna podle očekávání. Dvě hlavní favoritky obsadily bezmedailové pozice - Vanessa G (A.Loman) po předchozím kontaktu s Roswithou Skal zacválala a stihla už jen poslední dotaci, na Skyline (Z.Vávra) už peníze nezbyly. Vítězství ukořistila s výhodou základu jdoucí Electra Glide (J.Svoboda)- unikla pozornosti a její náskok už žádná z ostatních klisen nebyla schopná stáhnout. Když se pak diváci chtěli podívat na záznam, jakže se jí vlastně podařilo tak rychle uniknout, měli smůlu - kamera první metu ignorovala (pokus o vtip: že by se nakazila?). Po úspěchu ve Straubingu zabodovala druhým místem Jenny Mc Murtie (M.Kalčík), třetí příčku obsadila Roswitha Skal (V.Chaloupková).
Francoužští rodáci se utkali v seriálu Trotteur Francais na 2180 metrů. Rybník všem "vypálil" gradující formou disponující, přesto lehce podceněn Mage du Bourg (J.Klaubenschalk) a přes maximální metráž lehce zvítězil před Oscarem de Mesangy (V.Chaloupková) a třetím Lucky du Relais, do jehož sulky byl tentokrát povolán Mykola Volf. Taijimu de Bomo (Z.Škobis) ke vší smůle vypadl obršek a bylo "vymalováno" - někteří koně bohužel bez obršku adekvátní výkon nepodají.
Darované vítězství spadlo do klína Kaizer Jamacanovi (J.Svoboda), když Karel CZ (F.Lajner) s Kingem (V.Chaloupková) nasadili falešné tempo a ostatní jim ho lidově řečeno "šlukli". Deja Vu (A.Loman) se nuceně držená na bariéře přidusila, Agita (Z.Vávra) zacválala a Boba Harleye (Z.Škobis) vláčné tempo příliš ukolébalo - druhé místo bylo útěchou. Třetí se blýsknul Buffalo Joy (M.Kalčíková).
Jako rozcvičku před zamýšleným startem ve své domovině vystřihl svůj part holandský rodák a chlouba stáje Eurokoberce Bon Ami (A.Loman), Loran (E.Volf) a Fever Misi (Marina Volf) vybojovaly místa další. Elena Volf si spravila chuť hned v následujícím záverečném dostihu v sulce Zorra Misi, když do té doby vedoucí Sinterklaas (A.Loman) krátce zacválal (prasknul mu obršek), čímž uvolnil pozici, přesto stihnul ještě druhé místo před Lucky Leffe (M.Kalčík). No a ještě zpátky k úvodu celého dne a dvěma běloušům. Jedním z bílých vítězů byl překvapivě Starboy BN (B.Novák) v Ceně Jany Holečkové, která v předchozím týdnu oslavila úžasné 80-té narozeniny. GRATULUJEME! Tím úplně prvním byl ovšem s nejvyšším kurzem a metráží odskakující valach Mishano v sulce s debutující amatérskou jezdkyní Michaelou Zemanovou. Mishanovi pomohlo nejen pomalejší tempo, ale hlavně dobrý start a na jezdeckého debutanta dobře zvolená taktika. Druhý zabodoval Iceman Alet (Z.Vávra) před Pogi (V.Chaloupková).
 
Zklamala mě Pralinka, která nedokázala na jedné z nejrychlejších drah navázat na svůj fantastický výkon ze Slušovic, kde zaběhla prvních 700m za 10,2!!
 
Určitou výhradu vznáším k propozicím. Dva dostihy zrušené, zatímco jiní nemají kde běhat!

Alena Čemusová

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

majitel - Re: Re: Komise jak má být!

Karle, dík, jen tak dál.

majitel - Re: Re: Komise jak má být!

Karliku to se ti povedlo, ty jediný jsi spravedlivý a nezaujatý.

Klára - Re: Re: Komise jak má být!

Někdo, kdo se neumí podepsat ani napsat správně slovo lynč, opět zmiňuje moje jméno v souvislosti s Disciplinární komisí. Nezbývá mi než opakovat, co jsem mu alias „Sociologovi“ odepsala na blábol z 12. srpna k článku ČKA rukojmím v osobním sporu: „Co se týče doby, kdy jsem byla předsedkyní Disciplinární komise, tak při jejím rozhodování jsem měla jeden hlas stejně tak jako ostatní členové a v případu, ve kterém figuroval Jindřich Klaubenschalk (čj. DiK 02-2009), jsem se zdržela hlasování z důvodu vztahu (pronájem dvou koní) ke stáji Trot Centre Alet. Nechci rozebírat jednotlivé další případy, kdyby to někoho zajímalo, všechna rozhodnutí disciplinární komise z roku 2009 včetně odůvodnění si může přečíst ve Věstníku, který tehdy ještě vycházel.“

bývalý majitel - Re: Re: Re: Komise jak má být!

V Disciplinární komisi má sice každý ze členů jeden hlas, leč problém je v tom, že paní doktorka a pan prezident či jejich prodloužená ruka (ruce), které v DiK působí, mají své hlasy jaksi silnější, takže se vždy rozhodne nakonec podle jejich gusta.

??? debilita ??? - Re: Re: Re: Re: Komise jak má být!

Nějaký příklad ???

Třeba ten, když se popral přímo Svoboda, popravila snad DiK Škobise ??? Myslíte, že Svoboda tlačil aby to vyšumnělo ??? Nebo snad kauza dopingu Peter Pan protlačila Doktorka odstřel Kalčíka ???

Než tu uděláte svoje chytré závěry tak dejte důkazy.

xyx - Re: Re: Re: Re: Re: Komise jak má být!

No to již by snad do nebe volalo, kdyby se jí to podařilo, ale snaha byla, hlavně u Peter Pana

--- debilita --- - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Komise jak má být!

Důkazy ? to odvolání, nebo něco dalšího ???

sázkař - Re: Re: Komise jak má být!

Kadleci, ty magore (Mgr.) jeden vypatlanej, kde pořád bereš tu drzost exponovat se v klusáckým sportu? To ti nestačilo, jak ses před pár lety znemožnil, když jsi kandidoval na prezidenta a všem nasliboval hory doly. Skutek utek. Jsi zakomplexovanej nýmand, kterej se chce furt zviditelňovat a vnucovat svý úchylný názory jinejm. Uvědom si už konečně, že za tebou nic není, nikdy a nikdo nebyl. Ty se snažíš zase dostat k veslu dík svý vlezdoprdelůkovský loajalitě ke Svobodovi. Lidi jako ty rozklížili a potopili asociaci. Bůh tě zatrať, vezmi aspoň špetku cti, je-li v tvém rozložitém těla vůbec nějaká, a táhni už konečně do p....e!!! A klidně si dál řvi ty svý vulgarity z tribuny.

Alena - Re: Re: Komise jak má být!

Nazdar Karlíku,
Je hloupé, že spolu můžeme komunikovat pouze přes tento chat, ale moje volba to nebyla. Docela mě udivuje, že se veřejně hlásíš ke svému duševnímu rozpoložení (nazvat sám sebe magorem, panečku!). Nechci polemizovat o tom, kdo je tady vlastně psychopat, chci Ti dát naopak zapravdu. Skutečně je ve všem chaos, jak správně říkáš, jen trochu postrádám konkretizaci v tom, komu že to vyhovuje, když už ses rozhodl veřejně se tady vyzpovídat (tak jen pro úplnost). Máš trochu chaos v posledním odstavci, ale to bude asi nervozitou, jinak máš zase pravdu. Kauza Peter Pan a jeho doping by skutečně zasloužila některá vysvětlení. O tom, že dostihová komise pochybila, není spor – poslat koně domů, vyhlásit a vyvěsit výsledky bez sebemenší zmínky o dopingu a pak vše změnit? Nemyslím si, že by to měl zástupně odnést Peter Pan, záhadou jsou ale ty vyměněné protokoly. O napadení prezidenta se sice vede polemika, leč skutečnost, že se aktivně zapojil, by se určitě ohodnotit měla, to máš teda pravdu. Jak to vidíš? Pro oba pokuta 50.000 Kč (standardně nastavený „high“trend)? Bod 3) – jsi fakt grand, Loman Ti bude určitě vděčný, že mu chceš zaplatit to zničené kolo u sulky.
Jinak co se týká funkčnosti disciplinární komise, pláčeš na špatném hrobě. Ručím za to, že nikdo ze čtenářů tento stupidní systém náhodného sestavování DIK nevymyslel.

bývalý majitel - Komise jak má být!

A kdy se vlastně Disciplinární komise sešla naposledy?! Vždyť jelení královna a jelení prezident si vše ušmudlí tak jak potřebují ve Výkonném výboru sami dva!

jelen - Re: Komise jak má být!

A co je ti do toho, ty jsi jdi vystrkovat prdel do Pardubic

abcd - to jsme teda dopadli

Až si přečtete delegační listinu na 1.10., tak pochopíte. Předseda vyloženě nezaujatý a nezakomplexovaný pan Karel, jezdkyně Chaloupková, která nesmí projevit nahlas vlastní názor a H.Pancová, která má o klusácích přehled asi jako foxteriér. To je teda nářez.
Kdo jedete a Ann Magicem, tak bacha, bude se vylučovat, toho si Karel pohlídá, to se asi smí. No ono se dnes už smí vlastně úplně všechno.

FBI - Re: to jsme teda dopadli

Jezdkyně Chaloupková ani nemůže projevit svůj názor, protože kde nic není, ani čert nevezme.

---, - Kompletní zápis

z jednání VV ze dne 16.9., avizovaný k zveřejnění v nejbližších dnech , nějak nemůže spatřit světlo boží, škoda, že je sekretariát tolik zavalen prací, můžem jen hádat co tam bylo zajímavého.

ota k. - sním či bdím

Dostal se mi do ruky program na 1. října a do očí mi padlo složení rozhodcovské party, tedy DK. Předseda Kadlec, členové Choloupková - Pancová. Bože, jak hluboko jsme klesli. Vždycky si říkám, že víc už to nejde, a ono jde. Jen škoda, že nejezdí Loman, mohli jsme být svědky veřejné popravy, takhle budeme muset čekat jak rozhodne "revoluční tribunál". Vládce Jiří prý stětí Lomana vyhlásil podporu, amnestie se konat nebude. A lišák Rokyta jistě opráší staré křivdy a Kadlecovu juntu podpoří taky. Není nad věrné česko-moravské vztahy. Zloba a zášť, a ještě odplata - to je už tak to jediné, co nás spojuje.

jeden z mnoha - Re: sním či bdím

To již opravdu nechce nikdo rozumný pískat dostihy ? Pane Bože , kam ještě můžeme klesnout ?
Klusácký národe vzbuď se !