Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vyjádření k rezignaci


autor: Mates, Podchotučný mlýn

Vážení,
 
 
Přesto, že mě Mgr.Kadlec v sobotu ujistil, že jeho rezignace na post prezidenta ČKA je „hotová věc“, nevěřil jsem tomu, už proto že tímto prohlášením vyhrožoval téměř od samého nástupu do funkce.
Mylně jsem se domníval, že tento krok je natolik nemyslitelný a s tak fatálními následky, které si sám dokáže uvědomit, že ho v této fázi nelze vůbec brát na zřetel.
Dnes dopoledne jsme se dozvěděli opak-rezignace!
 
 
Osobně při dostihových dnech nesázím. Snad protože si nevěřím, nejsem odborník a vnitřně mě to netáhne. Při volbě do VV a na post prezidenta jsem měl jasného favorita, kterému jsem plně důvěřoval. Byl jsem si jist, že se jedná o pragmaticky uvažujícího člověka, právníka s reálným pohledem na věc, který na rozdíl od mých vizionářských vzplanutí dokázal většinou situaci pregnantně posoudit, vyhodnotit a odhadnout vývoj.
Vzorec jeho chování za poslední týdny jsem u něj nikdy nezaznamenal a nedokážu si vysvětlit jeho postoje. Na můj vkus zaznamenávají jistou dávku patologie.
Při rozboru situace mezi čtyřma očima na můj dotaz, zda hlavním problémem je finanční krytí rozjezdu dostihové sezony, nebo internetová diskuse na téma majitelských prémií a další témata, odpověděl, že co se týče prvního bodu není problém a k mému zděšení uvedl shodně se svým odstupujícím prohlášením, že se nedokázal přenést přes útoky na klusáckých serverech. Nevím nakolik je tento jeho postoj bernou mincí. Vždycky za vším hledám peníze.
Dál jsem se snažil rozpoložkovat celou situaci sám a nevyšel mi nikterak komplikovaný vzorec.
Nový prezident nedokázal autoritativně uchopit moc.
Do konce roku 2OO8 jsem nezaznamenal jedinou písemnou připomínku k fungování ČKA. Pochopitelně se nabízí otázka proč? Kdo nyní mluví o diktatuře nutně spadl odkudsi a nechápe souvislosti.
ČKA každoročně zvyšovala poplatky za cokoliv v řádu stovek až tisíců /reg.polatky za dostihovou stáj, jezdecká licence, reg.poplatky za narozená hříbata, licence plemeníků atd/. Všichni mlčeli a platili. A ČKA? Té nešlo nic vytknout byla moderní, in a
 
trendy. Zdražovala a šla s dobou. Nyní se situace až zbytečně zdemokratizovala a každý se považuje za povolaného se vyjadřovat.
Vlnu nevole zvedlo především zrušení majitelských prémií. Nikde jsem však nezaznamenal vlnu nadšení nad zrušení registračních poplatků z narozených hříbat. To je pro mně historicky zlomový okamžik a je to povinností organizace, která má za úkol podporu českého chovu. Dosud jsem měl pocit, že tato organizace měla český chov zlikvidovat.

Vážení,
To že držíte, krmíte a trénujete koně /tak jako já/ vás ještě neopravňuje vůbec k ničemu. Ani k majitelským prémiím. Pohybujeme se ve sportovním odvětví, které je na okraji zájmu sportovní veřejnosti. Ano jsme u peněz.
Už proto mě mrzí, že Mgr.Kadlec odstoupil, protože jednání s pražským magistrátem, firmou Hypokramed a jinými  měl v daleko vyšším stadiu jednání než by byl kdo ochoten připustit.
Nesporně největší chybou v jednání prezidenta bylo taktizování při podpisu smlouvy se zástupci chuchelského závodiště a následná absence termínové listiny, která je základním technickým dokumentem pro všechny zúčastněné.
Další a zcela fatální chybou bylo věnování jakékoliv pozornosti internetové diskusi a co hůř reakce na ni.
To si člověk z titulu prezidenta NEMUŽE dovolit. Tím spíš, že z jeho dopisu byla patrná únava nervozita až zoufalost.
Nakonec naprostým faux pas byla nabídka doložení pracovního programu. To si zřejmě nějaký Viking v helmičce s rohama   nebo sir Vasil mezkař vyžádal a Kadlec jej poskytl.
Takového politického a diplomatického selhání vždycky rozběsněný dav využije.
Dalším pochybením v řadě bylo vystupování VV navenek vůči členské základně. Nakolik si vážím ing.Zemanové, která je v klusácké obci vzácná tím, že se v ní potkává slušnost a odborná erudice měla svou obhajobu majitelských prémií důrazně prosazovat v diskusi před přijetím tohoto rozhodnutí VV. Po hlasovací proceduře a přijetí tohoto rozhodnutí, doufám většinou VV měl tento následně navenek vystupovat jednotně jako tým.
I já jako každý bych rád případně inkasoval majitelské prémie, ale jsem nucen podrobit se rozhodnutí VV. Který mi letos poprvé „sáhl na peníze“, ale na to jsem byl za prvé z minulosti zvyklý a za druhé se mi poprvé v takové situace je nabízena alespoň nějaká kompenzace. A na to jsem zvyklý nebyl.
 
Přes ing. Zemanovou se dostávám k dalšímu selhání, které přičítám na vrub provozovatelům /snad tří/ klusáckých serverů.
Právě ing.Zemanová jako jedna z mála slušných se pod své postoje podepíše v dobré víře obhajoby své věci, o které je přesvědčena a smečka tupců, která se anonymně strefuje do prezidenta a otočí nakonec i proti ní samé.
Jak Mgr.Kadlec uvádí pro něj byl jediným důvodem rezignace bylo nepochopení jeho kroků a hlavně diskuse na internetu. Klusácká obec je natolik početně malá, že většina členů se zná osobně nebo ostatní vede v patrnosti. Je nepochopitelné, že v takové atmosféře se opakovaně objevují lidé, kteří toto medium zneužívají k anonymní prezentaci nejsou sto postavit se za svůj, bohužel v drtivé většině prostoduchý názor
Žádám všechny provozovatele klusáckých serverů, pokud je to v jejich technické moci aby neautorizované články /vpravo dole celý podpis-ne bizardní, nic neříkající přezdívky/ nepublikovali.
 Shrnuto: Mgr.Kadlec v posledních týdnech odváděl pro klusácký sport tolik práce, že si těžko někdo dovede představit. To vím zcela přesně a mám ověřeno, ale rozhodně to nelze nikomu dokazovat nějakým pracovním programem. Neštěstím zůstává, že nedokázal srovnat žebříček společných priorit. Jednal se závodištěm ve Slušovicích, Lysé, ale nepostupoval rychle při jednání se závodištěm v Chuchli. A to i přes všechny problémy i naschvály s tím spojené. Pokud se nechal přesvědčit o výhodách taktického vyčkávaní nutně mu to muselo dříve či později zlomit vaz.
 
Pochopitelně co člověk to názor, ale cíle jsou dané. Úroveň diskuse na internetu je něco co sotva lze pochopit a musí na to mít člověk silný žaludek. Ovšem nelze mít omluvu pro to, že prezident tento porevoluční povyk dělnické třídy neunese. To je lidské i politické selhání. Nazýváme to zklamání důvěry, kterou jsme do kandidáta vložili. A je vůči všem zcela unfér načasování rezignace.
Následky se dostaví a souvislosti s těmito událostmi, čekám koho prvního napadne vyřknout termín „hospodářská krize“. Pak uvidíme kolik by v našich vydáních pokryla částka za majitelské prémie.
 
Tento článek vlastně píši, protože cítím jistý díl odpovědnosti za to, že jsem plně podporoval Mgr.Kadlece a od dnešního rána si uvědomuji, že sázet jsem nikdy neměl začínat. Můj kůň zacválal hned po startu a koneckonců i naboural do nejbližších.
 
Konec pojal K.Kadlec v duchu samurajských tradic a jak uvedl rozprodává stáj.
 
 
 
Inz.:Prodám 11 zánovních pozink boxů, okénko ve dveřích, otvor pro krmení, popř.vyměním za 25 uniboxů pro ustájení žírných býků.
„Říkal starej Forejt,že sem prej příjdou bejci“  
 
                                                                 Mates   Vlasák
                                                                   Podchotučný mlýn
 

Komentáře

Přehled komentářů

většina - Mgr. Svobodovi

Většina ze zainteresovaných soudných příznivců klusáků zarigistrovala zvláštní vývoj dvou zvolených čelných prominentů Výkonného výboru. Zatímco pan Mgr. Kadlec, ač pod silným tlakem nepřátelsky naladěného okolí, podporovaného zejména lidmi kolem Ing. Zemanové, opustil funkce, přesto dál neúnavně pracuje pro Českou klusáckou asociaci. Jím rozjednané projekty jsou v závěrečné fázi a skýtají klusákům záruku dobré sezóny. Pan Kadlec se rovněž významně podepsal pod uzavření nájemní smlouvy, díky níž budou moci klusáci letos opět startovat v Chuchli.
Zato druhý, Mgr. Svoboda, zaznamenal nebývalý názorový obrat a z uctivé vzdálenosti pouze sleduje dění a pouze spřádá nové mocenské plány. Není proto s podivem, že se myšlenkově sblížil právě s lidmi z okolí Ing. Zemanové. Snahou Mgr. Svobody je nyní pouze přivodit rozkol o pokud možno pošpinit pana Mgr. Kadlece, jeho práci a zásluhy.
Pane Svobodo, zanechte intrikaření a přiložte ruku k dílu. A hlavně se nad sebou pořádně zamyslete!!!!

Sir William Sulkař - Karlovi Fantomasovi

Jestli jsou moje myšlenky nákaza, tak doufám, že se já i ostatní podobně smýšlející nikdy nevyléčíme. A jak jsem si všiml, tak už jsi k nám přiřadil i Matese. Vlastně se ani nedivím. Je o tobě známo, že dost často měníš "nejlepší" kamarády a pak jim ani nemužeš přijít na jméno...

Petr - Čas plyne a ... nic

Pánové, podívajte sa na kalendář, za okny už sa klube skoro jaro a jen ta naša ČKA pořád chrápe. Výbore, vzbuď sa. Chceme termínovku, propozice, chceme běhat! Nebo Vám pánové (a dámy) pomůžem...!
Anebo aspoň všeckem nalijte čistého víno, i když bude třebas i trpké.

Jindra - K.Kadlecovi

Tak se mi zdá, že z rukopisu mnoha vyjádření je cítit osobitý styl Samuraje Mgr. Kadlece. Samochvála, zásluhy. Že by už nejenom Fantomas? I vyjádření Sekretariátu jako by psal Fantomas. Nebo že by zavládla shoda duší a názorů členů Krizového štábu? Anebo už se Pokorná definitivně pomátla...

Dacan - PS:

Ono to bez teho půjde taky, jen to bude stát za .....

Dacan - Hrdost

To je největší problém, neumíme za minulostí udělat tlustou čáru. Prostě se sejít a říct "hele dacane, co jsme si, to jsme si, od teď jen dobře"
Jedna taková věta a zapomenutí starých půtek by všem zúčastněným ulehčila život.Lidé kteří spolu dřív chodily na skleničku si dnes nemůžou přijít na jméno.
Velice smutná realita. Právě nyní je čas aby každý ze zůčastněných ze sebe vydal to nejlepší, zapomenul co bylo a snažil se zlepšit budoucnost.

Petr Kyzlink - Jak dal

Vazeni pratele klusackeho sportu, dlouho jsem zvazoval, jestli vubec v diskusi reagovat, nektere prispevky totiz nejsou hodny ani precteni, natoz odpovedi. Presto si nakonec dovolim bez invektiv, pokusu o vtip a ironii uvest, co konkretniho by podle mne mohlo pomoct:
1. Podepsat zminenou smlouvu se zavodistem (byt k navrhovane cene mam vyhrady a kdyby slo jen o me, neustupoval bych i za cenu pozdejsiho zacatku sezony)
2. Zverejnit terminovou listinu, pokdu neni jeste finalizovana, pak alespon jeji cast na prvni dva mesice
3. Odstoupeni celeho VV a svolani nove valne hromady
4. Najmuti externiho "marketingoveho manazera" na bazi provize(kdyz jsou lidi schopny prodavat pilulky na hubnuti s marzi nekolika tisic procent, verim, ze neodbynej clovek dokaze treba za 20% ze ziskane castky sehnat pro klusaky miliony).
5. ale to vlastne ze vseho nejdriv: spojit sily bez ohledu na nazorove rozpory, osobni antipatie apod. vzajemnymi urazkami a pristupem typu "ja to rikal", "bez nas to nepujde", "to jsou jen kecy" klusakum ani sobe nepomuzeme.

J. Nosek, H. Počernice - Sekretariát ČKA

Vážený anonymní setretariáte, z tvého včerejšího vyjádření po zasedání akčního "krizového štábu" jsme se s vyjímkou obvyklé arogance opět nic KONKRÉTNÍHO nedozvěděli, kromě ujištění, že ono TO dobře dopadne.
Je dobře, že se staráte, vždyť k tomu jste byli Valným shromážděním zvoleni. A slíbili jste pro to MOŽNÉ i NEMOŽNÉ.
Hezký den.

Honza - Kdo za to může?

Ať si každý sám položí otázku, kdo nejvíce profituje ze vzniklé situace, je to člověk, který dokáže změnit barvu rychleji než chameleon, převléci kabát lépe než kdejaký politik a tahat za nitky rychleji než švadlena. Komu to ohřál p. Kadlec židli, aby nechytil na novém postu vlka?

simi - Mgr. Kadlec

Karle, sázíš? Vsadil by sis na to, že tvým přičiněním získá asociace aspoň korunu od Magistrátu či kraje? Asi bys byl jediný. A asi bys prohrál. Zase jenom řeči.
Lysá, Slušovice... na to se celý národ třese!
Asi si pro tebe přijde Fantomas. Na něho totiž řeči neplatěj.

Honza - Pro MVDr. Pokornou

Ano, nás tam nikdo neviděl, jestli ono to nebude tím že nás nikdo nepozval. Pokud jste nepozvali mě,Simiho, Sira Wiliama Sulkaře, Jindru a Petra, to chápu, nejsme členy VV. Navíc nikde, ani na stránkách CKA není zmínka o tom, že by vznikl natož zasedal nějaký jak vy říkáte "krizový štáb". Proč nepřišla Míša nevím, snad se to dozvíme. Přeji hezký den.

Béda - Všem, všem, všem

Karle, exprezidente, křikloune, slibotechno. Kde to je?
Helčo, exprezidentko, co Boumič, nedá, nedá?
Balcare, ex-ex, ty kujóne, bavíš se?
Zdendo Škoblo, exvýbore, co je. Nejsi přece holá pr...?
A vy ostatní, co je? To jste chtěli? Járyn Tihelků to nevytrhne...

Sekretariát České klusácké asociace - Pro pana Noska

No vidíte pane Nosek, a TO všechno zařídil pan Kadlec, kterému teď tak otevřeně děkujete.
Co bude dál je otázkou, protože na včerejší jednání "krizového štábu" dorazili pouze MVDr. Pokorná, Mgr. Svoboda a pozor také pan Kadlec. Zatímco Vás, stejně jako Simiho, Sira Wiliama Sulkaře, Honzu, Jindru, Petra a Míšu tam nikdo neviděl.
Ono TO nakonec dobře dopadne, ale ne Vaší zásluhou.
Pan Kadlec totiž umí stejně dobře jako Vy kárat, ale na rozdíl od Vás umí také pracovat.

J. Nosek - Odpověď paní MVDr. Pokorné

Vážená paní doktorko,
děkuji Vám za odpověď, předpokládám, že další osud ČKA leží opět zejména na Vašich bedrech. Zajímalo by jistě nejenom mne co bude dál, tedy kdy, kde a zač se bude v dohledné budoucnosti běhat, popř. tyto údaje dále kvantifikujte. Ale věcně (a pravdivě), prosím. Planých slibů bylo již v letošním roce vypuštěno až až.
Za odpověď předem děkuji. Ať TO dopadne!

Sekretariát České klusácké asociace - Odpověď panu Noskovi

Vážený pane,
velice Vám děkujeme, že jste jako jeden z mála pod své vyjádření podepsal.
K Vašim dotazům sdělujeme následující. Smlouva se společností TMM je připravena na sekretariátu ČKA k podpisu. Platební podmínky jsou následující: 95 tis. Kč za prvních 15 dostihových dnů, 65 tis. Kč za dalších 5 dostihových dnů a 60 tis. Kč za všechny další. Oproti původnímu požadavku TMM se jednáním členů VV podařilo snížit alespoň původní požadavek týkající se 16-ho a dalších dnů. Podpis takové smlouvy by v současné ekonomické suituaci ČKA znamenal zvýšení zápisného na cca 10%, což by se jistě líbilo odpůrcům snižování zápisného. A dostáváme se ke zrušení MP, které právě snížením zápisného pro koně českého chovu bylo kompenzováno. To se však nelíbí "většině". Co se týče problému se zrušením handicapů, tak Vám sdělujeme, že Technická komise na podnět VV zpracovává nový systém běhání koní (dosud handicapových), který by však měl za základ používat vydělané peníze v určitém období. Tento systém by měl začít fungovat od 1.7.2009. Co se týče termínové listiny, tak s ohledem na skutečnost, že VV dosud projednává podmínky běhání na jednotlivých závodištích, nelze termínovou listinu uzavřít. Dotazy ohledně tvorby termínové listiny zasílejte prosím formou e-mailu na sekretariát ČKA, budou předány k vyřízení Technické komisi, která je v této věci kompetentní.
Vážený pane Nosek, v případě Vašich dalších dotazů se obracejte přímo na sekretariát ČKA e-mail: trotting@czetra.cz.
Pokud byste měl nějaký plodný nápad, jak řešit současnou situaci ČKA, rádi jej uvítáme, případně se můžete zapojit do práce týmu, který vzniklou situaci řeší.

Honza - Fantomasovi

"Jak je vidět, posrali jste se stejně" ........teď jsem se koukal do plen, nic tam nemám, až bude,vyměním a zahlásím.

J. Nosek - Co dokázal

Vážení přátelé, příznivci dostihového sportu!
Pročítám se různými vyjádřeními, které jsou plné záště a emocí. Mnohé z nich jsou vzhledem k pohledu na kalendář pochopitelné. A tak i já bych se rád pár řádky vyjádřil k zásluhám "zimního krále" Mgr. Kadlece za těch pět týdnů jeho vlády.
Co dokázal? Smlouvu s TMM nedostal ani do pokročilého stádia vyjednávání, peníze nesehnal, výkonný výbor a členskou základnu dále rozeštval, provedl několik kontroverzních zásahů do zavedené klusácké praxe (zrušení MP, zrušení handicapů aj.) Sliby dané Valné hromadě nesplnil ani z 10%: termínovka není, peníze nejsou.
Pak jsou tu i zásluhy: mnoho telefonátů s MVDr.Pokornou, spousty změněných podpisových vzorů, jmenovky a vizitky... a rozjednané Slušovice, Mariánky a Lysá... dráhy, které dění v klusáckém sportu nevytrhnou.
Nejsem sice velkým obhájcem ani vlád "předkadlecovských", ale strohý výčet dat mi stačí, abych se i já připojil k dopořečení, aby JUDr. Kadlec raději dál svým osobitým způsobem káral všechny účastníky dostihového provozu z chuchelské tribuny.
Kdo ale přide po něm? Najde se vůbec někdo takový? Držím palce.

Petr - Karle!

Tak se pod to příště, Karle, čestně podepiš. Chtěl jsi klid na práci? NIc jsi nedokázal. Zase už jenom blábolíš a chystáš se, jak zase coby tribun lidu budeš vulgárně pokřikovat z tribuny. Vypadá to však, že tvým přičiněním nebude kde a na koho!

Fantomas - Pozor nakažlivé

Stále častěji se u klusáků objevují psychické poruchy jako "penězo-mánie" a "prezidento-fóbie". Ohniskem nákazy bylo původně okolí Hvězdonic, které se však ve spolupráci s Českou národní bankou, Prezidentskou kanceláří a Státní veterinární správou zřejmě podařilo sanovat. Tato nákaza se však zjevně rozšířila. Důkazem toho je pár infikovaných, jako např. Simi, Sir Wiliam Sulkař, Honza, Jindra, Milan a Petr, kteří nakažlivou chorobu šíří dál a ta postihla dosud ještě imunního Matesa a spol. Naštěstí je velká většina klusáku dosud imunní.
Chtěl bych upozornit, že je velký rozdíl mezi těmi kdo pracují a těmi kdo mají čas na to sedět doma za pecí nebo u internetu a vést diskusi s nakaženými. Těmto byl chtěl připomenout, že bez práce nejsou koláče, po kterých tolik volají.
Největší chybou pana Kadlece bylo, že byl ochoten diskutovat. S nikým se neměl bavit, všichni mohli sedět doma za pecí a klepat se strachy co bude, jen dostali malou příležitost, tak začali kritizovat. Přitom stačilo jenom zadupat, jak jsou na to všichni zvyklí z minulosti a byli všichni podělaný strachy.
Pan Kadlec má však jiné metody. Když vy nechcete, tak on k práci žádné funkce nepotřebuje. Jak je vidět, posrali jste se stejně.
Jak pan Kadlec jasně uvedl, důvodem jeho odstoupení není diskuse nakažených nebo nechuť pracovat, ale jasná deklarace nespolupráce Mgr. Svobody a Ing. Zemanové, která teď právě sedí doma za pecí a klepe se strachy. Na rozdíl od pana Kadlece, který jako prostý člen ČKA vyjednává podmínky pro běhání klusáku v Lysé na Labem, jedná se sponzory na Slušovice a vyplňuje žádosti o granty adresované Krajským úřadům a Magistrátu hl. m. Prahy.

Honza - Koho vybrat do VV

Do VV potřebujete nějakou silnou osobnost, třeba KONĚ!
ten to dozajista vydrží. Ano, nechte to koňovi, ten má větší hlavu! Kandidátky svých ustájených mazlíčků zasílejte na ČKA.