Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rebus - cesta do minulosti

7. 6. 2009

REBUS

 

 

     Ve středu 3.6. jsem podnikl cestu do obce Černouček na Mělnicku kam mě pozvali manželé Kulichovi majitelé dvouletého hřebce Rebuse jehož otcem je několikanásobný šampion plemeníků a otec šesti vítězů Československého klusáckého derby LABIRINT.
      Výlet do 80.let minulého století, kdy klusáckým plemeníkúm kraloval z Ruska dovezený, americkou krví nabitý bělouš Labirint se vydařil. Byl jsem velice zvědavý a jako pamětník  jeho potomků jsem nebyl zklamán. Přivítal mě pěkný šiml, klasický syn Labirinta a zavzpomínal jsem na zašlou slávu Tlumačovského hřebčína a to i při pohledu na pedigree matky Rebuse.  Riviera Raven je z Tlumačovské rodiny založené maďarskou klisnou Badascony. Najdeme tam skvělé hřebce naší historie Gellérta, ve spojení se zakladatelkou se narodila klisna Roma, ta s Tillherrem dala klisnu Rigu a znovu Labirint jako otec prabáby Ropy. Švédský hřebec Laroff, otec Riviery Raven přimíchal i francouzskou krev.Bude velice zajímavé jak se tento dvouletý hřebec popasuje na dráze se soupeři, kteří jsou o dvacet let krevně dále, ale nezapomeňme potomci Labirinta ve své době dosahovali výborných výsledků a neběhali na tak rychlých drahách s tak moderními sulkami a ani výživa nebyla na takové úrovni  jako dnes.
      Je to výzva vyzkoušet takového koně na dráze. A tu možnost máte všichni stačí zavolat na číslo 602 486 421 a za pouhých 30 000Kč může být Rebus váš a  nostalgickou vzpomínku proměníte v realitu.

 

REBUS 
Labirint - Riviera Raven

Obrazek

 

Obrazek

 

Obrazek

 

 

RIVIERA RAVEN
Laroff - Realita

Obrazek

   

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

poděkování

(Kulichovi, 19. 6. 2009 15:56)

Pane Jinřichu moc pěkné děkujemeza celou rodinu H. Kulichová