Jdi na obsah Jdi na menu
 


12. 7. 2013


Klusácká sezóna 2013 se vrátí na pražské závodiště

 

Na základě ujištění ředitele TMM s.r.o. pana Petra Drahoše o brzkém zprovoznění klusácké dostihové dráhy v Praze a ve shodě s podporou Magistrátu hl. m. Prahy jsme přehodnotili naše rozhodnutí konat dostihové dny na závodišti Levín, i když jsme v tomto směru podnikli již většinu kroků nutných k zajištění zdejšího dostihového provozu.

Levín však měl být náhradním řešením v situaci po povodních (tedy podobně jako v sezóně 2002) a pokud je možnost startovat na naší nejlepší a nejvhodnější  klusácké dráze, vrátíme se rádi k naplnění toho, proč vznikl Český klusácký spolek – tedy k pořádání klusáckých dostihů na dráze v Praze.

Jsme otevřeni k jednání s Českou klusáckou asociací a dále budeme jednat s Ministerstvem zemědělství, Magistrátem hl. m. Prahy a příp. sponzory o tom, aby se zde mohlo odběhnout letos více než jen  tuto chvíli plánovaných šest dostihových dnů.

V předstihu, tedy již od konce léta, chceme pracovat spolu s Magistrátem hl. m. Prahy, Ministerstvem zemědělství a ČKA na modelu sezóny 2014.

Změnou místa pořádání dostihů z Levína na Prahu nás samozřejmě čeká další práce na zajištění  dostihových dnů , ale věříme, že návrat klusáckého sportu na pražskou dráhu je v zájmu budoucnosti klusáckého sportu a chovu.

Výbor sdružení Čeklusu