Jdi na obsah Jdi na menu
 


Na našich stránkách zveřejňujeme prohlášení výboru Českého klusáckého spolku k aktuální situaci nejen ohledně dostihů v Praze.

Vzhledem k tomu, že v důsledku negativního postoje VV ČKA nedošlo k dohodě mezi ČKA a Čeklusem ve smyslu pořádání dostihových dnů a další důležité spolupráce, Magistrát hl. města Prahy zamítl obě podané žádosti a nepřidělil finanční prostředky ani jedné z těchto organizací. Jak jsme vás již informovali, podmínkou pro přidělení finanční podpory bylo uzavření právní dohody mezi výše uvedenými organizacemi.

Zároveň bychom touto cestou chtěli klusáckou veřejnost seznámit s několika základními, avšak zásadními skutečnostmi. Rozhodli jsme se tak proto, že někteří zástupci ČKA šíří mezi členskou základnou nepravdivé a zkreslené informace.

Jak všichni víte, Čeklus na základě smlouvy o partnerství čerpal finanční prostředky na podporu sportu a tělovýchovy na území hlavního města Prahy od Magistrátu hl. města Prahy již od roku 2013. Stalo se tak v důsledku zamítavého postoje VV ČKA k pořádání dostihů na dostihové dráze ve Velké Chuchli. Z výše uvedené skutečnosti už jen na základě logiky vyplývá, že finanční prostředky vyplácí Praha na akce pořádané na jejím území z vlastních zdrojů a nemají tedy nic společného se státními prostředky přidělovanými Ministerstvem zemědělství za účelem podpory chovu klusáka a jeho výkonnostní zkoušky v České republice. Čeklus v tomto případě tedy nemá možnost, jak přes Magistrát hl. města Prahy připravit ČKA o státní dotace (což se snaží „někdo“ mezi členy ČKA šířit), protože spolu tyto dva prameny vůbec nesouvisí. Po dva roky tak čerpá ČKA státní prostředky od Ministersta zemědělství a Čeklus podporu na sport od města Prahy. Tento model fungoval a nebylo naší ambicí ho měnit, protože umožnil provoz na obou závodištích. Mohlo tomu být i nadále, nebýt zásahu VV ČKA.

Zástupci VV ČKA (Ing. Jiří Šplíchal a MVDr. Helena Pokorná) několikrát zavítali na Magistrát hl. města Prahy, pokusili se opakovaně Čeklus očernit a partnerství převést na ČKA. Za tímto účelem si nechali od úřednice Ministerstva zemědělství ČR vystavit potvrzení, že ČKA je jediným uznaným chovatelským sdružením pro plemeno klusák v ČR. Zároveň úředníkům sdělili, že v případě přiznání podpory Čeklusu nevydá ČKA Čeklusu povolení k pořádání dostihů na pražském závodišti. Díky nevhodnému chování dostali celou záležitost do patové situace a připravili všechny členy klusácké obce o téměř jisté finanční prostředky. Rýsovala se však ještě poslední možnost, a to výše zmiňovaná právní dohoda, na základě které by Magistrát hl. města Prahy rozdělil podporu mezi obě organizace.

Ve snaze domluvit se akceptoval Čeklus termín navržený ČKA a zástupci našeho výboru se sešli 17. dubna s prezidentem ČKA Ing. Šplíchalem a MVDr. Pokornou. Ze schůzky však žádná dohoda nevzešla z prostého důvodu – VV ČKA se patrně ani neměl v úmyslu dohodnout. Svoji intervenci na Magistrátu na této schůzce nepopřeli. Na otázku proč najednou z čista jasna opět chtějí sami pořádat dostihy v Praze odpověděli, že to po nich požaduje členská základna. A na doplňující otázku, na kterém valném shromáždění toto členská základna požadovala, když už přes dva roky valné shromáždění nebylo, prezident Šplíchal odpověděl, že to není vůbec důležité a řeč převedl jinam. Po diskusi prezident Šplíchal opakovaně slovně urazil předsedkyni Čeklusu Soňu Froňkovou a jednání tak bylo z tohoto důvodu předčasně ukončeno.

Kromě toho musíme uvést na pravou míru i nepravdivé informace o tom, že Čeklus díky insolvenci připravil ČKA o státní dotace. Za prvé - insolvenci proti ČKA neinicioval Čeklus, a za druhé – ČKA tyto prostředky prostřednictvím JC ČR obdržela, resp. byly použity na úhradu nájmu závodiště a kanceláře ve prospěch TMM s.r.o.

Vyzýváme proto celou klusáckou obec k ukončení nečinnosti a trvání na svých právech – vezměte konečně rozum do hrsti a začněte se chovat zodpovědně především sami k sobě a vašim koním, protože díky vaší netečnosti vůči dění v klusáckém sportu se klusáci ocitli nad tragickou propastí, odkud již není cesty zpět. Nebude snad tolik složité, aby si každý sám dokázal vyhodnotit jednotlivá fakta. Mezi klusáckou obcí koluje mnoho záměrně vypuštěných lží a překroucených informací, se kterými si ale musí každý poradit sám. Teď už je jen na zodpovědnosti každého z vás, zda klusáci v naší zemi přežijí!

V tuto chvíli je totiž velmi pravděpodobné, že se 14. června odehraje vůbec poslední dostihový den v Praze, což se v důsledku nutně odrazí na výrazném snížení počtu klusáků v České republice, čímž budou následně ohroženy i dostihy v Bravanticích...

Výbor Čeklusu

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: Re: Re: Jsou dulezitejsi veci nez naka hromada

(Nepražák, 21. 5. 2015 14:36)

Vypláchnutý mozek máš jednoznačně ty, nech Čeklus mimo tvůj zájem, nedodržování stanov vadí snad všem členům ČKA, pokud tedy už ten mozek nemají vypláchnutý, demagogu !

Jaké je to datum?

(Srac, 4. 5. 2015 22:09)

4. května. Další 4 dny potom, co se mělo konat další valné shromáždění po dalších a dalších výzvách KK. A co se děje? Nic. Jenom si stálé necháváme srát na hlavy. Dobře nám tak. Jenom se nedivme kde a proč jsme.

Re: Jaké je to datum?

(dsa, 4. 5. 2015 22:56)

Co rict, lidi neumeji tahnout za jeden provaz. Nekteri se nechaji "korumpovat", nekterym to vyhovuje a vetsine je to asi jedno. Potom je to tezky. Jsem zvedavy co podnikne KK. Jako clen CKA jsem z chovani Ing. Splichala vice nez zklamany, ale to z celeho VV. A ze vsech co je podporuji. At si rika kdo chce co chce, ale tohle je nejhorsi VV, zadrzene daleko.

Re: Re: Jaké je to datum?

(Nepražák, 5. 5. 2015 15:25)

Nevěřil jsem, že je možné nesvolat VS, myslel jsem, že to zkrátka není možné, jak je človek naivní.

ČKA i Čeklus ... - stále stejná pakáž, stále stejná verbež ...

(Fanoušek dostihového sportu, 29. 4. 2015 11:46)

Nebo má snad KDOKOLIV na "pány" typu Jiříků Svobody a Balcara opačný názor ... ??? Pokud tihle dva nebo i jen jeden z nich budou působit - a to i prostřednictvím jimi nastrčených figurek ... - v klusáckém sportu, cesta ven z tohohle "průseru" (omlouvám se za poněkud vulgárnější termín ... ) nevede ... A všechny snahy o záchranu klusáckých dostihů jsou předem odsouzeny k neúspěchu ... , bohužel ... A je úplně lhostejné, zda to kdokoliv bude chtít financovat z francouzských, magistrátních či ministerských peněz ... , faktem totiž je a zůstane, že výše uvedení dva Jiříkové na těchto dotacích pouze bezostyšně parazitují a na svých penězích si přepečlivě sedí svými poněkud objemnějšími zadními partiemi svých mohutných těl ...

Re: ČKA i Čeklus ... - stále stejná pakáž, stále stejná verbež ...

(KGB, 30. 4. 2015 18:25)

Pěkně a pravdivě popsané.

Pripomina mi to

(Pan Odjinud, 30. 4. 2015 12:50)

jak se Motoautodrom s Automotodromem tak dlouho praly o Velkou Cenu Brna, az u nas asi skonci uplne. Jina vec je, kdyz se Pelta pere s Hrdlickou o milionovou fotbalovou zakladnu, ale vas je 30 v Cechach a 30 na Morave a jeste si vyhlasujete valku? Udelejte caru za minulosti, najdete na obou stranach rozumne, starymi boji nezatizene lidi a domluvte se, jinak ty klusaky fakt pohrbite.

Re: Pripomina mi to

(Nero, 30. 4. 2015 17:54)

Ve vším s tebou souhlasím, až na ty počty.
Když Pokorná potřebuje malou základnu, tak je nas opravdu 30+30, ale když potřebuje přehlasovat vše pro sebe, tak je členská základna 170 členů a klidně si zajistí plné moci po telefonu.
Křivárny se naučila za Balcara, jako prezident si dělala co chtěla a momentálně ji živí Svoboda, tak dělá pro něj.
To, že likvidují klusáky to jí ani magistrovi vůbec nezajímá. Nakonec Svoboda se netají tím, že bude závodit v zahraničí a doma bude mít tréningové středisko. (Pokud příjde o mocenství a nadvládu nad všemi.)

Re: Re: Pripomina mi to

(KGB, 30. 4. 2015 18:19)

Svatá pravda, vytesat do kamene a usadit do cílové rovinky v Chuchli.

kdo tedy?

(sdga, 29. 4. 2015 16:45)

"Kromě toho musíme uvést na pravou míru i nepravdivé informace o tom, že Čeklus díky insolvenci připravil ČKA o státní dotace. Za prvé - insolvenci proti ČKA neinicioval Čeklus"............napište tedy kdo inicioval insolvenci na ČKS, ať to máme pěkně pohromadě. Opět článek plný polopravd, překroucených v něčí prospěch.

Re: kdo tedy?

(qwerty, 29. 4. 2015 19:17)

Pravda je, že insolvence ČKA o žádné peníze nepřipravila. A insolvence byla podaná na ČKA, protože dlouhodobě dlužila peníze. Co je na tom k nepochopení. Nebo jak by jsi postupoval Ty kdyby Ti někdo dlužil a peníze nedal? Jsou mnohem lepší metody, já vím...

Re: Re: kdo tedy?

(Al Capone, 29. 4. 2015 19:19)

Jo jo, jsou mnohem lepší a účinější metody!

Re: Re: kdo tedy?

(x, 29. 4. 2015 20:13)

a jakpakto to dopadlo,zaplatila CKA?

Re: kdo tedy?

(nestranný, 29. 4. 2015 23:28)

Článek plný polopravd, marně čtu, znovu a znovu a žádnou nenacházím, osobo sdga, zdá se, že nemáš ani polopravdu natož pravdu a klidně to zveřejníš.

Re: kdo tedy?

(!!!, 30. 4. 2015 10:21)

buď konkrétní brouku, kecy nemají cenu.

Re: kdo tedy?

(!!!, 30. 4. 2015 10:22)

buď konkrétní brouku, kecy nemají cenu.

Re: Re: kdo tedy?

(sdga, 30. 4. 2015 10:44)

Konkrétně se ptám brouku, kdo inicioval insolvenci na ČKA. Takže buď konkrétní ty. Děkuji, potom to můžeme rozvést dále. Já potom budu velice konkrétní, tomu věř.

Stanovy ČKA - část ke svolání VS

(reminder, 29. 4. 2015 21:25)

VS mělo být již loni, ale Ing. Šplíchal VS nesvolal? Proč? Je to naprosto nekompetentní osoba ve vedení ČKA. Ignoruje i KK.

c) řádné VS je svoláváno 1x v roce a je schopno se usnášet při přítomnosti nadpoloviční
většiny delegátů s hlasem rozhodujícím z celého počtu vyplývajícího z klíče pro VS a evidence
registrovaných členů. Pokud se nesejde nadpoloviční většina do jedné hodiny po zahájení, je svoláno druhé shromáždění ve lhůtě nepřesahující dva měsíce.

d) prezident ČKA je povinen svolat mimořádné VS, když jej o to požádá nejméně třetina
registrovaných členů, žádost musí obsahovat důvod svolání, navrhovaný program a
vlastnoruční podpisy svolavatelů, mimořádné VS svolá prezident ČKA za obdobných
podmínek také z rozhodnutí VV nebo na požádání KK, a to vždy do 30 dnů ode dne
rozhodnutí nebo podnětu.

Ing. Šplíchale co je na tomto nepochopitelné? Neplníte své povinnosti dané Stanovami.

Doufám, že aspoň KK bude konat co má. A všichni členové ČKA, kterým záleží na osudu klusáků v ČR.