Jdi na obsah Jdi na menu
 


Totalitní praktiky

 

Ještě se nová sezóna ani nerozeběhla a už se pomalu ale jistě vracíme do starých kolejí. Osvědčené praktiky a pohrdání členskou základnou!
    Na letošním Valném shromáždění jsme si zvolili nový Výkonný výbor v naději, že nám zajistí určitá pravidla a hlavně spravedlnost. Leč rozhoduje opět jen jedinec. Někteří členové VV a příslušné komise jsou jako obvykle hnáni do boje s časem, který nečeká. Opět se ukazuje, že organizovat Valné shromáždění, zejména volební, na konci ledna je velmi účelové a nahrává starým strukturám (MVDr.& Mgr.). Na kvalitní přípravu sezóny je tak velmi málo času. Všichni máme svá zaměstnání a činnost pro ČKA děláme dobrovolně po práci. Sportovně technická komise (STK) je navíc zavalena množstvím lety zanedbaných úkolů, aby na ty důležité a podstatné nebyl čas a naše totalitní dvojice si je mohla udělat po svém, stejně jako v letech předcházejících.
   Ze zápisů zasedání VV se dozvídáme spoustu překvapivých informací, jen jízdní řád Pendolina tam chybí (od něho se totiž klasicky odvíjí jednání VV).
Tak například:
Termínová listina je na internetu dřív, než se k ní stačil kdokoliv k tomu kompetentních lidí z VV a technické  komise vyjádřit, přestože byl dán podnět k zamyšlení - viz věstník, bod 2. písmeno g), o rozvržení významných dostihů nemluvě. Hlavně že by „VV“ rád znal „názor“.
STK dostala řadu urgentních úkolů, kterými se doposud nikdo nezabýval, najednou jsou velmi závažné a nesnesou odklad, jak ze zápisu vyznívá. No závažné opravdu jsou a snad právě proto by měly být prováděny s rozmyslem, nikoliv ve spěchu a pod tlakem – zejména změny v DŘ, .
V bodě 2. písmene c) se říká, že úkolem STK je navrhnout hned několik modelů alternativ za handicapy, a to tak, že každý kůň musí mít možnost běhat 2x v měsíci a s reálnou šancí na úspěch. No Páni! Kdy se kdo bil za práva všech koní? Dosud neměli někteří koně šanci běhat vůbec, natož aby měli možnost uspět. To skoro vypadá, že se tady někdo bojí skutečnosti, že jeho koně vyběhali příliš mnoho peněz na to, aby byl zisk jedním z kritérií pro nový handicap. Až na úzkou skupinu koní jsou šance ostatních jinak vcelku vyrovnané. No to bude o těch reálných šancích pro všechny.
Další pozoruhodností je Disciplinární komise. Určovat členy podle toho, čí prohřešek či odvolání se bude řešit? Má se snad hůl dostat do těch správných rukou? Tedy hůl pro toho, koho je třeba vypráskat, naopak milost pro toho, kdo je vyvolený? Jak si to jinak vysvětlit? Bylo by zajímavé vědět, z čí hlavy tohle vypadlo. Navíc čtyři členové? Jak budou asi tak hlasovat? Model disciplinární komise je pevně ukotven v DŘ a stanovách, tak jak mohlo tohle vůbec někoho napadnout.
 Vzhledem k tomu, že příští Valné shromáždění není volební, není jisté, zda nám Jiří opět půjčí 3,5 mega. Skutečnost, že náš boss finance pouze půjčil, nikoliv zajistil, odradil případné sponzory z řad ČKA. To byla velmi nešťastná prezentace hospodaření ČKA a perspektivy do budoucna.
 
 

 

TCA

 
 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

www.betino.cz - TIPOVACÍ SOUTĚŽ

Tipovací soutěž UKONČENA - správný tip : c, Poběží se celkem 8 dostihů. Výherce hlavní ceny + reklamních cen od partnerů budou obesláni na e-mailové adresy, z nichž přišla správná odpověď

Alena - Re: TIPOVACÍ SOUTĚŽ

Super nápad! Hodnotím velmi kladně anketu s přímým a rychlým vyhodnocením a ohodnocením! Díky za všechny...

Palkac - STK

Ma vubec cenu, aby se STK schazela? I pres pripominky STK se tak napriklad 30.4. pobezi 4 jednickove dostihy. Stale koliduji francouzi a Zlaty okruh.
Mohl by VV umistit na internetove stranky zapis z jednani o propozicich? To VV zasedal opravdu jen 2x od poloviny ledna? Rad bych videl, kdo a jak hlasoval.

x.y. - Re: STK

Velká trojka rozhodla, ti dva jsou tam jen do počtu (=na prd).

Palkac - Re: Re: STK

V tom pripade bych alespon ocekaval nejakou reakci od Michala a Klary. Ja sedet v nejakem vyboru, ktery rozhoduje bezemne, tak se alespon ozvu.

Šplouch - Re: Re: Re: STK

To, že Ti dva jsou ***** (nic lichotivého) To je bez debat. Ale proč jim sekunduje ten Šplouch? Co za to má? Možná je fakt tak hloupej a podporuje ten stav jaký tu panuje. Ať či tak ať táhne. A přenechá místo ve VV někomu schopnému.

Šplouch - Re: Re: Re: Re: STK

"Ti dva" - Svoboda a Pokorna, aby si nikdo nemyslel něco jiného:-))

x.y. - Re: Re: Re: Re: STK

Von je opravdu hloupej a navíc křivej.

a.b.c. - Re: Re: Re: Re: Re: STK

snad si zas nemyslite, ze to psal sam splouch??...

sdf - Re: Re: Re: Re: Re: Re: STK

No jistě, a podepisuje se Šplouch:-)
Ale na tom že je hloupej a křivej se nic nemění.

bývalý majitel - Re: STK + Jaké hlasování???

No to bych se divil, že se VV zdržuje nějakým hlasováním. Ti dva, ona a on (HP a JS) si to domluví sami, a třetí do počtu jim to "odšplouchne" bez výhrad. No a zbylí dva to sice myslí vážně a upřímně, ale jejich rozhodovací pravomoc je prakticky nulová.

A co se týče STK, pan Malík to bere vážně, ale smůla je, že jeho (a celou STK) nikdo z opravdového jádra VV (HP, JS) moc vážně nebere, takže si to Jirka s Helčou všechno upečou podle svého gusta a až pana Malíka otráví fakt, že stejně nic nezmění, tak z funkce předsedy STK odstoupí.

hp - Re: Re: STK + Jaké hlasování???

Chtěla bych upozornit na zásadní fakt, že veškeré finanční prostředky do dostihů v r. 2010 zajistila vámi tak kritizovaná dvojice MVDr. Pokorná - Mgr. Svoboda, a nejinak tomu bude i letos. Jejich přičiněním byly finančně ze 100% pokryty i dostihy Trotteur Francais. Myslím, že veškerá členská základna by měla místo nemístné anonymní kritiky projevit výše uvedeným vděk. Model, kdy ten, kdo zajišťuje financování, má určité právo zasahovat do tvorby propozic příslušných dostihů, přijal už minulý (a předminulý) Výkonný výbor a na témž se schodla většina členů stávajícího Výkonného výboru, vzešlého z letošní volební Valné hromady. Takže návod pro všechny: chcete-li kritizovat termínovou listinu či propozice, sezeňte peníze. V opačném případě se laskavě zdržte komentářů.

hp - Re: Re: STK + Jaké hlasování???

Chtěla bych upozornit na zásadní fakt, že veškeré finanční prostředky do dostihů v r. 2010 zajistila vámi tak kritizovaná dvojice MVDr. Pokorná - Mgr. Svoboda, a nejinak tomu bude i letos. Jejich přičiněním byly finančně ze 100% pokryty i dostihy Trotteur Francais. Myslím, že veškerá členská základna by měla místo nemístné anonymní kritiky projevit výše uvedeným vděk. Model, kdy ten, kdo zajišťuje financování, má určité právo zasahovat do tvorby propozic příslušných dostihů, přijal už minulý (a předminulý) Výkonný výbor a na témž se schodla většina členů stávajícího Výkonného výboru, vzešlého z letošní volební Valné hromady. Takže návod pro všechny: chcete-li kritizovat termínovou listinu či propozice, sezeňte peníze. V opačném případě se laskavě zdržte komentářů.

www - Re: Re: Re: STK + Jaké hlasování???

hp proč sem dáváš svůj slint dvakrát? To jsem zvědav jak se budou vyplácet peníze? Jako loni? Takže nebudou? Proč nevychází nornální věstník, ročenky, plemené knihy? Ta ubohost na stránkách ČKA je jako náhrada? Sekretriát nefunguje, ale peníze za to bere. Propozice jsou fakt super, proto se hned na přihláškách zrušili dva dostihy. Dva po pěti koních - taky na OSK na zrušení a tři po šesti koních. No to budou krásný dostihy a přenos v TV:-)) Za to všechno máme projevit vděk??? Se prober.

Qwerty - Re: Re: Re: Re: STK + Jaké hlasování???

Klid. hp je zas nějaký provokatér.

pan.pravda - Re: Re: Re: Re: Re: STK + Jaké hlasování???

Tentokrat bych si nebyl tak jistej. Gramatika a vetna stavba svedci o minimalne stredoskolskem vzdelani a argumentace presne odpovida postoji soucasneho vedeni a jemu blizkych. Mozna se ale pani prezidentky zastala Jelenka, jeji diskusi s Hromadkou a argument proc bychom necukali, kdyz cukali i predchudci, si asi vsichni pamatujete.

Sázkař - Re: Re: Re: Re: Re: Re: STK + Jaké hlasování???

Souhlas,úroveň článku již odpovídá intelektu hp.,Elen by to takto nedala.Pan pravda je tentorát vedle.Vzásadě lze s článkem souhlasit,kritiky je hodně,no ale konkrétní návrhy ,hlavně smysluplné,chybí.Peníze nesežene asi nikdo ze zdejších přispěvovatelů,takže poslední věta článku je krutá, ale pravdivá.Nadávání na VV je pláč na špatném hrobě,kde jste byli před volbami?Kdyby to bylo všechno tak tragické,tak jak mohly volby takto dopadnout?

Pravopis - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: STK + Jaké hlasování???

No, myslím, že hp by ve svém příspěvku neudělala hrubku...

Nestranný.Když K - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: STK + Jaké hlasování???

Hrubka to snad ani není,když člověk vezme v úvahu momentální rozčílení,tak se to omluvit dá, to jsou tady jiní kanóni.

Nestranný. - Re: STK

Palkáči má,jinak by vše sklouzlo do starých kolejí,takto je alespoň reálná šance,že se prosadí nějaké rozumné změny,ten zde často zmiňovaný Šplíchal není vůbec tak zaslepený jak o něm zdejší mudrcové píší,tak tedy věřme a buďme optimističtí.